home Türkçe Araştırmalar Atatürk memnun olurdu

Atatürk memnun olurdu

Mustafa Kemal Atatürk cumhurbaşkanı olduktan sonra Türkiye’nin yeni tarihini yazdırdı. Dünya tarihinin Türk versiyonunda bütün diller ve uluslar Türk kökenli oldu. Tarihi GerÇeklerine aykırı olan bu teorilerle Türklerin artık beşinci nesli büyüyor.

Türkiye cumhurbașkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk’ten de ileri gitti ve Amerika’nın Müslümanlar tarafından keşvedilmesini bildirdi. Herhalde tarihçi Yusuf Mureh’in makalesine dayanan bu açıklama bütün dünyada yayılıverdi  ve son haftada en tartışılan haberi oldu. El Pais, Guardian, Independent, The Times, Washington Post gibi büyük gazeteler konuya yöneldiler, bazılar  S ayın Erdoğan’ın  temelsiz iddiaları sert eleștirdi, bazılar ise sözleriyle alay etti kaldılar. Türk gazetelerinde de farklı değerler  yer aldı. Hürriyet yazarı Melis Alphan  “Cumhurbașkanımız haklıdır, hatta eksik söylemiști. Amerika’yı keşvedenler de, Kuba’ya camiyi konduranlar da Müslüman olmanın yanı sıra Türk’tür.  Diğer gazetelerde de müstehzi yourmlar yer aldı. Aynı zaman iktidarlara destek veren gazeteler Erdoğan’ın fantezi tezleri nin savundular. Bununla bağlı tespitler, belgeler sunmaya çalıșıyorlar.

Demek ki Türk toplumunun küçük olmayan kısmı cumhurbaşkanının en tuhaf iddialarına bile inanıyor. Șașırtıcı, ancak doğal. Yıllarca tek yanlı bilgilere inanma, seçeneksiz fikirleriyle yaşamaya artık  alışmıșlar.

Atatürk memnun olurdu….